Кількість
|
Вартість
|
||
|
При виборі велосипедного колеса потрібно враховувати певні аспекти. Тільки так можна уникнути помилок і жалкувань за своїм рішенням.
З чого складається велосипедне колесо
Колесо для велосипеда складається з:
- обода - найчастіше для його виготовлення використовують алюміній, що забезпечено міцністю матеріалу. Ободи діляться за типом профілю: одностатечні (оснащені однією перемичкою, використовуються в дешевих прогулянкових байках, оскільки у разі удару можлива деформація), двостатечні (міцніші внаслідок додаткової перемички, відрізняються хорошою жорсткістю, міцністю і надійністю. Використовуються для гірських байків), тристінний (найміцніший варіант з двома додатковими перемичками й високим профілем);
- втулки - найбільш важлива частина колеса, оскільки саме від неї залежить якість обертання колеса. До складу входять спиці, барабан і вісь. Втулки затискаються в дропаунтах рами ексцентриком (спеціальний затиск, який легко зняти без інструменту) або двох гайок на кінцях осі (зняти можна гайковим ключем). Втулки для дискових і ободних гальм різні.
- спиць - ця сполучна ланка обода і втулки велосипеда. При зборці колеса довжина спиць підбирається з урахуванням розмірів втулки й обода. Спиці виготовляють з алюмінію, нержавіючої сталі, титану;
- ніпелів - основна частина спиці, яка зв'язує її з ободом. Для ніпелів використовують алюміній, сталь і бронзу;
- фліпера або ободної стрічки - захищають камеру зсередини. У разі підвищених навантажень спиця може пробити камеру, щоб уникнути цього потрібна ободна стрічка, виготовлена з еластичної гуми.
Як правильно підібрати колесо для велосипеда
Конструкція профілю обода - важливий параметр, який безпосередньо впливає на надійність колеса і стійкість його до навантажень механічного типу.
- Кількість спиць. Параметр, що безпосередньо впливає на надійність колеса, можливість експлуатувати його в екстремальних умовах, а також на те, яка вага може витримувати байк. Чим їх більше, тим в складніших умовах можна використати велосипед. Так, гірські байки майже завжди оснащені колесами на 32 спиці, шосейні – на 28.
- Матеріал виготовлення спиць. Краще обирати вироби з титану, оскільки вони забезпечують підвищену надійність і жорсткість усієї конструкції, дозволяючи зменшити число спиць без шкоди для надійності й функціональності.
- Спосіб кріплення спиць до обода. Якщо обрати безпосереднє кріплення спиці до алюмінієвого обода, то потрібно врахувати, що в місці кріплення спиці швидко з'являтимуться тріщини, які стануть причиною вифарбовування спиць. Кріплення за допомогою пістонів набагато збільшує загальну міцність і стає причиною подорожчання колеса, тому на бюджетних моделях велосипедів зустрічаються нечасто.
- Конструкція і характеристика використовуваних покришок. Тут, як і з автошинами, велошини поділяються на різні класи, які відрізняються між собою м'якістю використовуваної гуми, заввишки профілю, типом і малюнком протектора. Враховувати слід і характеристики покришки. Вони позначаються двома цифрами, які перераховані через “-” чи “/”. Перша цифра визначає ширину, а друга - посадочний діаметр.
Чому варто купувати велосипедні колеса у зборі
Часто велосипедисти не знають, як поступити краще: купити вже готове колесо або зібрати самостійно. Багато хто обирає перший варіант, оскільки в цьому випадку є хоч якась гарантія на виріб. Окрім цього, можна потрапити на знижки або хороший продукт, але тільки б/в.
У разі самостійної зборки колесо вийде дорожче, доведеться усю роботу робити самому або наймати для цієї мети механіка. Окрім цього, не буде гарантії на зібране колесо.
Переваги купівлі в інтернет-магазині «Benzo-Pila»
Якщо вимагається купити велосипедне колесо або іншу запчастину на велобайк, то оберіть наш інтернет-магазин. Ми пропонуємо продукцію від відомих брендів. Завдяки цьому покупець дістає можливість придбати необхідну деталь за доступною вартістю, економлячи свій час.
Доставку здійснюємо по усій Україні, а по території Києва можна оформити доставку кур'єром.