Інтернет-магазин запчастин для бензо і мототехніки...
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 9:00–18:00

Сб: 9:00–16:00

Замовлення через сайт 24/7 

0
Мій кошик
Каталог

Каретки велосипеду

Сортування:
за назвою за популярністю спочатку дешевше

Функції та призначення велокаретки

Велосипед є складним механізмом, що складається з безлічі вузлів і систем, кожен з яких виконує свої функції. У рух цей транспортний засіб наводиться за допомогою передачі фізичних зусиль людини до провідного колеса. Передача цих зусиль здійснюється через низку певних компонентів. Натискаючи ногами на педалі, велосипедист приводить у дію шатуни, один з яких міцно з'єднується з передньою зірочкою, надаючи їй обертових рухів. Лівий та правий шатун з'єднуються між собою за допомогою осі з підшипниками, яка називається кареткою. Таким чином зворотно-поступальні рухи шатунів перетворюються на обертові рухи осі каретки. Далі ці зусилля за допомогою ланцюгової передачі передаються на заднє провідне колесо, яке також починає обертатися разом із кареткою та приєднаною до неї шатуном із зірочкою. Повертаючись, колесо забезпечує рух велосипеда.

З цієї схеми вбачається, що головним елементом, що генерує обертальні рухи, є велосипедна каретка. Цей вузол розташований у спеціальному місці на рамі велосипеда, яке називається склянкою каретки. Це найближча до землі точка рами на велосипеді.

Різновиди велосипедних кареток

Конструктивно велосипедні каретки можуть відрізнятися між собою залежно від марки, моделі та року випуску велосипеда. Цей вузол буває двох типів — розбірним та нерозбірним. Перший складається з осі, підшипників та чашок. По обидва боки осі є обмежувачі, які утримують підшипник одному місці і дають йому зрушуватися до центру. Чашки вкручуються в розташовану на рамі склянку каретки після того, як туди поміщається вісь із підшипниками.

Для ковзання підшипника по чашці та забезпечення вільного обертання осі потрібне спеціальне мастило. Відсутність цього мастила може стати причиною виходу з ладу підшипників, появи вироблення на чашках і самому валу. Розбірна конструкція вважається ремонтопридатною, оскільки її елементи, які зношуються поступово, можна змінювати по черзі, залежно від їхнього ступеня зносу. Ціна такого ремонту буде цілком доступною. Нерозбірні каретки-cartridge є цілісним механізмом із запресованими всередину підшипниками, який збирається на заводі. Завдяки такому закритому механізму в ньому менше накопичується бруду, отже, термін його експлуатації буде більшим. Такий пристрій не піддається обслуговуванню та ремонту і під час заміни підлягає заміні.

Залежно від типу конструкції, каретки на велосипед бувають декількох видів:

  • різьбові;
  • картриджні;
  • з порожнистою віссю;
  • з суцільнометалевою віссю;
  • без різьблення запресовані у рамі.

Перш ніж купити велосипедну каретку, необхідно звернути увагу на довжину її осі та габарити корпусу для того, щоб деталь не виявилася великою і точно помістилася у склянку рами велосипеда, а також на спосіб кріплення до валу шатунів педалей, оскільки від цього може залежатиме і ціна.

При виборі каретки необхідно враховувати, що спосіб кріплення до неї шатунів залежить від стандарту осі. Найпоширенішим варіантом кріплення є шатуни під квадратний вал. При такій конструкції вал каретки кріпиться болтами в квадратних осередках шатуна. За своєю формою вал нагадує зрізану піраміду, розширену ближче до рами. На бюджетних моделях велосипедів для з'єднання осі каретки з шатунами використовуються клини, що також впливає на вартість байка.

Де купити в Україні і скільки коштує передня каретка на гірський велосипед?

Купити передні каретки для спортивного або гірського велосипеда, а також інші вело-запчастини за доступною ціною з доставкою до Києва та інші міста країни пропонує інтернет-магазин Benzo-Pila (Україна). Магазин спеціалізується на продажах не тільки велозапчастин, а й деталей до мото- та бензотехніки. У нашому магазині представлені лише якісні товари, на які поширюється гарантія заводів-виробників.

Вгору