Кількість
|
Вартість
|
||
|
Зчеплення – це дуже важлива деталь мотоблока, без якої його робота неможлива. Воно є частиною трансмісії. Це механізм, що передаємомент, що крутиться, від'єднання і приєднання трансмісії, перемикання швидкостей до маховика силової установки.
Види і функції зчеплення мотоблока
Якщо бути більш точним, даний механізм передає момент, що крутиться від коленвала на коробку передач. Зчеплення дозволяє роз'єднати редуктор і двигун, коли відбувається перемикання передач. Завдяки цьому мотоблок плавно рушає і може зупинятися без відключення двигуна. Дія механізму заснована на силі тертя і ковзання.
Зчеплення складається з пристрою постійного управління, ведених складових і провідного вузла. Також в його конструкцію входить віджимний важіль, з'єднаний з диском натискної дії. Коли пристрій заблоковано, створюється сигнал. Він відправляється в віджимні важелі, які відключають ведений диск від натискного, і механізм припиняє роботу.
Бувають різні види зчеплення:
- фрикційне. Такий пристрій довго працює, його легко ремонтувати і обслуговувати, також воно володіє високим коефіцієнтом корисної дії. Популярно серед фермерів;
- відцентрове. Має деякі недоліки. Наприклад: тертьові поверхні швидко зношуються, агрегат схильний до гальмування;
- гідравлічне. Відрізняється за механізмом роботи. Поршень починає рухатися після натискання на педаль. Потім починає надходити гідравлічна рідина. Поршень активізує шатун, а потім під дією пружин поршень повертається в початкове положення;
- ремінне. Не дуже популярно, тому що має відносно малу продуктивність, низьку надійність і швидко зношується;
- дискове. Відрізняється хорошою надійністю. З цим зчепленням мотоблок запускається плавно.
Крім цього, воно буває різним по силі тертя. Розрізняють пристрої, які працюють в машинному маслі, повітряному середовищі і сухі. Також бувають пристрої постійно замкнутого типу і непостійно замкнутого типу.
Регулювання зчеплення мотокультиватора
Несправності в роботі зчеплення виглядають наступним чином. Ви повністю витискаєте зчеплення, а мотоблок починається різко рухатися. Щоб виправити це, треба підтягнути гвинт регулювання. Інший варіант: зчеплення відпущено, але мотоблок їде недостатньо або взагалі не рухається з місця. Якщо з вашим агрегатом відбувається подібне, слід послабити гвинт.
Треба завжди перевіряти рівень масла у мотоблоці. Найчастіше проблеми виникають через погану якість масла або його недостатню кількості, можливо, через забитий фільтр. Якщо під час роботи чути дивні звуки, то можливо причина саме в маслі. Але якщо стук триває і далі, краще сходити в сервісний центр.
Асортимент зчеплення для мотоблока
Придбати всі необхідні запчастини для зчеплення можна в інтернет-магазині“Benzo-Pila”. У нас є регулювальні болти, вижимні вилки, диски, амортизатори, втулки і багато іншого. Крім цього, ми продаємо запчастини для мотоциклів, мопедів: двигуни, карбюратори, шини та багато іншого. Наш магазин може доставити товар у будь-яку частину України.