Кількість
|
Вартість
|
||
|
Практично все мотокультиватори відносяться до класу колісної техніки. Багато моделей поставляються з якісними заводськими колесами. Проте служити вічно такий елемент конструкції не може, і після часткового зносу знадобиться заміна. Крім цього, проблеми можуть виникнути через грубі механічні пошкодження – проколи, несправності колісних дисків, маточини.
Замовити все необхідне для ремонту мотоблока можна в інтернет-магазині з доставкою по всій Україні. Додатково на сайті можна прочитати відгуки і дізнатися, скільки коштують потрібні деталі.
Особливості гуми для мотокультиваторів
Садова мототехніка комплектується колесами збільшеного діаметру. Для виконання базових завдань можливе використання одного з двох типів гуми:
- Пневматичні – складаються з камери, наповненою повітрям або газом, а також покришки. Частково амортизують дорожні нерівності при пересуванні.
- Цілісні – повністю складаються з гуми, яка кріпиться на колісний диск. Оснащуються грубим протектором, підходять для роботи на кам'янистому грунті.
Окрема категорія коліс – грунтозацепи. Вони позбавлені камер і покришок, виробляються зі сталі, мають грубий протектор. Таке рішення застосовується при необхідності підвищення прохідності мотокультиватора. Грунтозацепи купуються в якості додаткового обладнання, а основу складають пневматичні або цільні варіанти.
Види комплектуючих для коліс мотоблоків
Як і інші вузли садової техніки, колеса складаються з декількох компонентів. Серед ключових:
- Покришка – зовнішня частина, робиться з гуми, іноді з армуванням дротом, оснащується протекторами для гарного зачепа з грунтом. Бувають скати безкамерні (цілісні) і пристосовані для встановки на камеру.
- Диск – деталь, що з'єднує покришку з віссю через маточину. Може бути литим або складеним. Від міцності диска багато в чому залежить довговічність всього колеса.
- Камера – елемент, яким обов'язково оснащуються пневматичні варіанти, забезпечує максимальний контакт диска зі скатом, частково амортизує удари при русі, зберігаючи ходову від зносу.
У деяких моделях мотоблоків є можливість встановлення коліс в зборі з збільшеним діаметром. При цьому виконати встановлення можна без звернення в сервісний центр. В інтернет-магазині можна купити варіанти від брендів Зубр, Кентавр, а також зарубіжних виробників. Вартість безпосередньо залежить від технічних характеристик, як і у випадку з редукторами.
Як підібрати колеса для мотоблока
Зазвичай вибір шин, покришок, як і інших деталей не пов'язаний з труднощами – власники техніки воліють замовляти варіанти, аналогічні тим, що були встановлені з заводу. Якщо ж планується часткова модифікація, то увагу треба звертати на такі нюанси:
- діаметр у дюймах – загальний, окремо диска;
- ширина шин – часто на передній і задній осі встановлюються різні;
- розміри грунтозачепів – дуже великі можуть знизити потужність.
Перед тим, як замовити потрібні шини чи колеса в зборі, рекомендується отримати консультацію фахівця. Це допоможе уникнути зайвої витрати грошей на самі компоненти, доставку по Україні.